Disa arsye pse duhet të konsumojmë mana

Diete
Typography

Mani është një lloj i bimëve që i përket familjes Moraceae, e cila lulëzon butësisht në rajonet të ndryshme. Kur ajo të jetë plotësisht e pjekur, fruti i manit është jashtëzakonisht e ëmbël me një aromë të butë të një kokërrze të kuqe.

 

Manet zakonisht përdoren për gatim, në byrek, recel apo si çaj freskues për verë, transmeton Klan Kosova.

Këto fruta kanë sasi të lartë të vitaminave esenciale, minerale dhe antioksidante.

 

Ja disa nga përfitimet që sjellë fruti i manit.

 

Largon aneminë.

Forcon sistemin imunitar.

Rregullon sistemin e qarkullimit të gjakut.

Forcon eshtrat dhe muskujt.

Ndihmon nga stresi oksidativ.

Jep energji.

 

 

 

/Boom.al/