Thyhen xhamat e Hipotekës në Pogradec, kërkohen autorët

News
Typography

Gjatë natës së sotme në qytetin e Pogradecit janë thyer xhamat në zyrat e hipotekës.

Në mëngjes kur punonjësit kanë arritur në hipotekë kanë parë që xhamat e zyrave të hipotekës ishin të thyer dhe kanë lajmëruar menjëherë policinë.

Nuk dihen autorët e kësaj ngjarje,por policia po kryen verifikimet e duhura dhe po punon për zbardhjen e ngjarjeve dhe kapjen e autorëve.