Të lodhur nga kafenetë e zhurmshme? Ktheni ambjentin tuaj në relaks me një recetë ‘fredo’

Guzhina
Typography

Një recetë shumë e thjeshtë dhe e lehtë për ditët e nxehta verore.

 

Ziejm kafe dhe e sheqerosim sipas dëshirës dhe e fusim në plastikat me formë katrore apo faredo që përdoren për të bërë kubeta akulli dhe e fusim në frigorifer të ngrihet.

Kubetat e ngrirë mund t’i fusim në qumësht apo në kafe për ta shuar etjen e ditëve të nxehta.

 

 

/Boom.al/

boomalbania@gmail.com