Supë peshku me perime

Guzhina
Typography

Si të përgatisim një supë psehsku.

 

 

Përbërësit:

 

1.5 litra lëng peshku

Selino

Mjadanoz

Kripë

Piper

3 kokrra patate

3 karota

8 mashurka

2 kokrra domate

3 lugë vaj

Qepë

 

Përgatitja:

 

Lajmë perimet me ujë të bollshëm dhe më pas i presim në formë kubike. Në një tenxhere me vaj hedhim qepë të grirë hollë dhe pasi e përziejmë derisa të zverdhet, shtojmë karotat, selino, mashurka dhe pak miell. Pas këtij procesi hedhim domatet të cilave iu duhet hequr lëkura. Lëngu i peshkut të cilin duhet ta përgatisim që në fillim, i hidhet masës së përzier dhe e lëmë të marrë valë. Më pas hedhim patatet dhe i lëmë të ziejnë rreth 10 – 15 minuta. Supës i hidhet në fund majdanoz, selino, piper dhe kripë sipas dëshirës. Gjatë kohës së servirjes në pjatë i hedhim copëza tul peshku të cilat janë të ziera dhe të pastruara nga halat.

 

/Boom.al/

boomalbania@gmail.com