Facebook nuk është e para dhe as e vetmja kompani që shpërblen përdoruesit që e informojnë mbi ndonjë “defekt”, sidomos kur bëhet fjalë për sigurinë e përdoruesve.

Leggi tutto...

Për një kohë të gjatë tashmë në internet janë publikuar shumë thashetheme në lidhje me modelin e ri të telefonit të Samsung – Galaxy A9 Pro, ndërsa tani i njëjti është bërë zyrtar dhe është lansuar në Kinë.

Leggi tutto...

Kompania është duke e lanccuar një veçori të re, e cila i lejon përdoruesit që të gjejnë kontaktet e reja në aplikacionin Messenger – i cili tani ka më shumë se 900 milionë përdorues aktiv në muaj – duke skanuar një kod të veçantë.

Leggi tutto...

Apple ka publikuar të hënën pajisjet e e shumëpritur dhe që nga e enjtja kanë filluar porositë për telefonin më të ri iPhone SE dhe iPad më të vogël, që është ndryshe nga të tjerët.

Leggi tutto...

Artikuj te tjere...