Rrjeti social Facebook është duke u bërë gati për të shtuar butonin “s’e pëlqej”, ka thënë themeluesi i tij, Mark Zuckerberg. Në një sesion pyetje-përgjigje në Kaliforni, ai ka thënë se butoni do të jetë një mënyrë për njerëzit për të shprehur keqardhjen.

Leggi tutto...

Hakerët e kanë sulmuar “shumë fuqishëm” faqen në Internet të presidencës së Rusisë më 13 shtator, ka njoftuar mbrëmë qeveria e Rusisë.

Zëdhënësi i Kremlinit, Dmitry Peskov, e ka ndërlidhur sulmin me zgjedhjet rajonale në Rusi, që u mbajtën gjatë fundjavës, dhe në të cilat opozita ishte përpjekur t’i sfidonte politikanët e ndërlidhur me qeverinë, në vetëm një rajon, ku ishte lejuar të garoj.

Leggi tutto...

Apple nuk ka befasur në lancimin e iPhone 6S, por me siguri se ju ka dhënë të gjithë atyre që duan ta blejnë telefonin e tyre të ri një opsion shumë atraktiv për ta konsideruar.

Dhe nuk ka asnjë dyshim se shumë njerëz tashmë janë duke menduar ta blejnë telefonin më të ri të Apple apo modelet e reja të Samsung, sikurse Galaxy S6 Edge.

Leggi tutto...

Artikuj te tjere...