Macja 30 vjeçare ngordh pa e ditur njeri se ishte më e vjetra në botë

Kafshe
Typography

Një mace siameze e cila kishte plotë 30 vite që jetonte (një numër shumë i madh ky për një mace) ka ngordhur. Por e gjithë çudia qendron te fakti që padronët e saj nuk e dinin se çfarë statusi mbante ajo në të vërtetë. Pronari i maces të quajtu Scooter shprehet se asnjëhere nuk i kishte shkuar në mendje ta bënte publike moshën e maces së tij. Deri para disa ditësh ai nuk e dinte se macja e tij ishte më e veçanta në botë.

 

 

 

Libri i rekordeve ‘Guinness’ duhet gati 2 javë të vërtetojë dhe të konfirmojë provat dhe kështu Scooter nuk e pati kurrë mundësinë të ishte pjesë e këtyre rekordeve. Sipas pronarit macja kishte udhëtuar në 50 shtete të Amerikës gjatë jetës së saj dhe të gjitha ishin të dekumentuara nga vizat.

 

/Boom.al/

 

boomalbania@gmail.com