Çfarë duhet të bëni nëse keni probleme me gjumin

Shendeti
Typography

Gjumi kthehet në një luks të vertetë kur ne gjatë gjithë ditës kemi angazhime dhe akumulojmë strese.

Specialistët bëjnë me dije se nese keni probleme me gjumin, duhet të përfshini ushqimet e mëposhtme pasi ju ndihmojnë të flini.

Në këtë grup bëjnë pjesë qershitë, bananet, tërshëra, karbohidratet e ndryshme (pa e tepruar), qumështi, farat e lulediellit,
qumësht me qershi si dhe me banane.

1 gote lëng qershish të freskëta • gjysmë banane • gjysmë gote qumësht • pak vanilje, përziejini të gjitha në mikser deri sa të përftoni një masë të njëtrajtshme.