Probleme me mushkëritë? Ja sesi ti pastroni ato brenda 72 orëve

Shendeti
Typography

Duhani cilësohet si shkakëtari kryesor i problemeve në mushkëri, por jo gjithmon është kështu sepse ka njerëz të cilët nuk kanë konsumuar një cigare në jetën e tyre dhe prap kanë probleme me mushkëritë.


Por ndodh që konsumuesit e rregullt të duhanit të kenë mushkëri të pastra dhe pa probleme, kjo do të thotë se problemet e mushkërive varen nga organizmi i gjithësecilit.

Ka disa hapa se si të keni mushkëri të pastra brenda 72 orëve.
Gjëja e parë që duhet të bëni është të hiqni nga regjimi juaj ushqimor të gjitha produktet e djathit pasi shkaktojnë shumë toksina.
Një gjë tjetër e rëndësishme që duhet shmangur është edhe mbingarkesa e mushkërive apo çfarëdo pjese tjetër të trupit me punë të rëndë që e bëni.
Ditën e parë duhet të konsumoni çajra bimorë para se të shkoni për të fjetur.
Në mëngjes gjënë e parë që duhet të bëni është të pini lëng limoni pa konsumuar asnjë ushqim. Merrni 2 kokrra limoni dhe shtrydhini në 300 ml ujë dhe pijeni esëll.

Gjithashtu mund të përdorni edhe lëngje të tjera pasi do tju ndihmojnë të përmirësoni sistemin e frymëmarrjes falë antioksidantëve natyral që përmbajnë.
Midis mëngjesit dhe drekës duhet të konsumoni 300 ml lëng karrote pasi shpejton pastrimin e gjakut.
Në drekë duhet të konsumoni 400 ml lëng frutash që përmbajnë kalium si përshembull lëng banane, avogado ose spinaqi, që do t’ju ndihmoj të luftoni bakteret që janë përgjegjëse për infeksionet e mushkërive.
Një dush reth 20 minuta në ditë është i përsosur për proçesin e pastrimit të mushkërive pasi ndihmon në heqjen e toksinave nga trupi.

 

/boom.al/

boomalbania@gmail.com